[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معاونت دانشجویی::
مدیریت ها::
حوزه تابعه::
مسئولین::
راهنمای معاونت::
فرآیند کاری::
تسهیلات سایت::
برقراری ارتباط::
اخبار و اطلاعیه ها::
اطلاعیه های حوزه معاونت::
::
پیوند

دفتر مقام معظم رهبری

AWT IMAGE

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سازمان سنجش آموزش کشور

بنیاد ملی نخبگان


..


 
دانلود راهنمای سامانه رزرو غذا
              
              
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

نشانی:تهران،م رسالت،خ هنگام ،خ دانشگاه علم و صنعت ایران
تلفن: 73228400
  دور نگار :77491233
    پیامک: 30004747479817
 کد پستی: 13114-16846
پست الکترونیک :sta@iust.ac.ir

..
ویژه

الإمامُ الرِّضا علیه السلام: کانَ نَقشُ خاتَمِ عیسی علیه السلام حرفَینِ اشتَقَّهُما مِنَ الإنجیلِ: طُوبی لِعَبدٍ ذُکِرَ اللّهُ مِن أجلِهِ، و وَیلٌ لِعَبدٍ نُسِیَ اللّهُ مِن أجلِهِ.
امام رضا علیه السلام: نقش نگین انگشتری عیسی علیه السلام دو جمله بود که آنها را از انجیل بر گرفته بود: خوشا بنده ای که به واسطه او خدا یاد آوری شود و وای بر بنده ای که به واسطه او خدا فراموش گردد.


حاج قاسم صد بار در معرض شهادت قرار گرفته بود؛ این بار اوّل نبود، ولی در راه خدا و انجام وظیفه و جهاد فی‌سبیل‌الله از هیچ چیز پروا نداشت؛ نه از دشمن پروا داشت، نه از حرف این و آن پروا داشت، نه از تحمّل زحمت پروا داشت. 

* این شهید عزیزِ ما هم دل و جگر داشت به دهان خطر میرفت و ابا نداشت؛ هم با تدبیر بود؛ منطق داشت برای کارهایش. این شجاعت و تدبیرِ توأمان، فقط در میدان نظامی هم نبود، در میدان سیاست هم همین جور بود. 

* شهید سلیمانی یک فرمانده جنگاورِ مسلّط بر عرصه‌ی نظامی بود، در عین حال بشدّت مراقب حدود شرعی بود. 
 


آنچه بنده به عنوان تحوّل عرض میکنم، بکلّی متفاوت است با این تحوّلی که گاهی در زبان دشمنان تکرار میشود. آنچه بنده از کلمه‌ی تحوّل به عنوان تحوّل اراده میکنم، عبارت است از تغییر بخشها و نقاط معیوب؛ چه در نظام اسلامی، چه در جامعه‌ی ایرانی. ما نقاط معیوب داریم، بخشهای ضعیف داریم، ضعفهایی داریم؛ این ضعفها را باید شناسایی کنیم، این نقاط را باید مشخّص کنیم و با اراده‌ی قاطع ــ که حالا خواهم گفت که کار آسانی هم نیست  ــ ضعفها را برطرف کنیم و تبدیل به قوّت کنیم.
مقام معظم رهبری
..
ابزار اینترنت
..
:: سیاست های پهنای باند اینترنت دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1394/9/10 | 

نحوه اتصال به اینترنت دانشگاه علم و صنعت ایران

برای اتصال به اینترنت باید نام کاربری کلمه عبور دریافتی از مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات را استفاده نمایید. حسابهای کاربری فارغ التحصیل و حسابهای کاربری واحدها امکان استفاده از اینترنت را ندارند.

توضیح اصلاحات بکار رفته در متن

 • پهنای باند: میزان سرعت انتقال اطلاعات در شبکه اینترنت توسط این پارامتر مشخص می­گردد. واحد اندازه گیری آن  بیت بر ثانیه  (b/s) می­باشد که کلمه بیت در آن با حرف b کوچک انگلیسی مشخص می‌شود. هر کیلو بیت (Kb) برابر 1024 بیت و هر مگابیت (Mb)  برابر 1024 کیلوبیت است.

در مقابل این واحد، واحد دیگری با نام بایت در ثانیه وجود دارد (B/s) که کلمه بایت آن با حرف B بزرگ انگلیسی در واحد (کیلو بایت در ثانیه) مشخص می‌شود و معمولاً در زمان دانلود و دریافت فایل از اینترنت قابل مشاهده است. هر ۱ بایت  اطلاعات از ۸ بیت تشکیل شده است. بنابراین به عنوان مثال پهنای باند 1Mb/s معادل 1024Kb/s و معادل 128KB/s می­باشد.

 • ترافیک مصرفی: مجموع آپلود و دانلود اطلاعات توسط شما (هر داده­ای که بر روی شبکه اینترنت ارسال و یا دریافت کنید)، ترافیک مصرفی را تشکیل می­دهد.
 • اینترنت: به سرویس ها و اطلاعاتی که خارج از شبکه دانشگاه قرار داشته اطلاق می‌گردد. این اطلاعات با لحاظ نمودن سیاست ها پهنای باند دانشگاه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

سیاست های پهنای باند اینترنت دانشگاه علم و صنعت ایران

این سیاست ها، نحوه استفاده از پهنای باند در دانشگاه علم و صنعت ایران را تبیین می‌نماید:

 1. شما مسئول تمامی‌ترافیک دستگاه های خود می­باشید.
 2. ترافیک شبکه داخلی دانشگاه جزو ترافیک مصرفی شما محاسبه نشده و پهنای باند استفاده از خدمات ارائه شده در این شبکه نامحدود می‌باشد.  (به عنوان مثال جهت استفاده از سرویس ایمیل دانشگاه، سامانه گلستان و یا سامانه اتوماسیون اداری و ....  نیازی به مصرف پهنای باند نمی‌باشد.)
 3. محدودیت ها ترافیکی به شرح ذیل می‌باشد.
  1. در صورت استفاده بیش از حد مجاز ترافیکروزانه (24 ساعت گذشته نسبت به زمان حال) مصرفی گروه کاربری خود، پهنای باند شبکه شما به صورت خودکار به میزان 512Kb/s (معادل 64KB/s) تغییر خواهد کرد و با پایان یافتن بازه زمانی محدودیت اعمال شده، مجددا به میزان قبلی، باز خواهد گشت.
  2. در صورت استفاده بیش از حد مجاز ترافیک هفتگی (7 روز گذشته نسبت به زمان حال)مصرفی گروه کاربری خود، پهنای باند شبکه شما به صورت خودکار به میزان 256Kb/s (معادل 32KB/s) تغییر خواهد کرد و با پایان یافتن بازه زمانی محدودیت اعمال شده، مجددا به میزان قبلی، باز خواهد گشت.
  3. در صورت استفاده بیش از حد مجاز ترافیک ماهانه (30 روز گذشته نسبت به زمان حال) مصرفی گروه کاربری خود، پهنای باند شبکه شما به صورت خودکار به میزان 128Kb/s (معادل 16KB/s) تغییر خواهد کرد و با پایان یافتن بازه زمانی محدودیت اعمال شده، مجددا به میزان قبلی، باز خواهد گشت.
  4. در صورت استفاده بیش از حداکثر حد مجاز ترافیک ماهیانه(بیش از مقدار مندرج در جدول شماره دو)، پهنای باند اینترنت شما به صورت خودکار قطع گردیده (تنها دسترسی به سایت های داخل دانشگاه میسر خواهد بود) و با پایان یافتن بازه زمانی، محدودیت اعمال شده، برطرف خواهد گشت.
  5. افرادی که در سامانه گلستان، به عنوان خوابگاهی معرفی نشده‌اند، در صورتیکه از خوابگاه به اینترنت متصل شوند با سرعت 128Kb/s (معادل 16KB/s) متصل خواهند شد.
  6. دانشجویانی که وضعیت تحصیلی ایشان در سامانه گلستان بجز حالت در حال تحصیل باشد (مانند فارغ التحصیل – راکد – عدم مراجعه – اخراج و ...)، تازمان فعال بودن در سیستم به عنوان دانشجو با سرعت 128Kb/s (معادل 16KB/s) به اینترنت متصل خواهند شد.
  7. دسترسی اینترنت دانشجویان پس از فارغ التحصیلی قطع خواهد شد.
 4. ترافیک مصرفی ساعت 12 شب لغایت 8 صبح به صورت نیم حجم محاسبه می‌گردد. به عنوان مثال در صورت دانلود 2 گیگابایت در ساعت ذکر شده، تنها 1 گیگابایت از ترافیک شما کاسته خواهد شد.
 5. دانشگاه در قبال محدودیت های اعمال شده در موارد اتمام ترافیک مصرفی مسئولیتی نخواهد داشت. این محدودیت ها به صورت خودکار و در پایان بازه های مشخص شده برداشته خواهد شد.
 6. محدودیت­ های اعمال شده در بازه های 30 روزه و 7 روزه متوالی محاسبه گردیده و در ابتدا و یا انتهای هفته و یا ماه، ترافیک مصرفی بازنشانی نخواهد شد.
 7. جهت جلوگیری از ترافیک های ناخواسته نظیر آپدیت شدن سیستم عامل ها و یا برنامه آفیس و یا در صورت نیاز به دانلود نرم افزار های خاص، پیشنهاد میگردد از سرویس های درون شبکه ای مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات (سرویس بروزرسانی نرم افزار – بانک نرم افزار و ....) در این خصوص استفاده نمایید.

جدول شماره یک: پهنای باند (سرعت) اختصاص داده شده به گروه های کاربری بر حسب Mb/s و MB/s

ردیف

شرح پهنای باند

 (Mb/s)

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان مقطع دکترا کارمندان دانشگاه اعضای هیأت علمی

1

دانلود

4Mb/s (512KB/s)

4Mb/s (512KB/s)

8Mb/s (1MB/s)

4Mb/s (512KB/s)

16Mb/s (2MB/s)

2

مرور صفحات وب

6Mb/s (750KB/s)

6Mb/s (750KB/s)

8Mb/s (1MB/s)

6Mb/s (750KB/s)

16Mb/s (2MB/s)

3

از ساعت 12 شب تا 8 صبح

8Mb/s (1MB/s)

8Mb/s (1MB/s)

8Mb/s (1MB/s)

8Mb/s (1MB/s)

16Mb/s (2MB/s)

توجه: پهنای باند اختصاص داده شده ممکن است در شرایطی به صورت مقطعی کم و یا زیاد شود.

توجه: پهنای باند داده شده در خوابگاهها بسته به شرایط خوابگاه و ساعات شلوغی متغیر است.

جدول شماره دو: ترافیک مصرفی اختصاص داده شده به گروه های کاربری بر حسب GB

ردیف شرح ترافیک
(GB)
دانشجویان مقطع کارشناسی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان مقطع دکترا کارمندان دانشگاه کارشناسان دسترسی های موقت اعضای هیأت علمی

1

روزانه

2

2

3

2

2

0.7

10

2

هفتگی

5

6

8

4

4

2

30

3

ماهیانه

14

17

23

10

12

4

75

4

حداکثر حد مجاز ترافیک ماهیانه 1

15

18

24

9

13

5

توجه: ترافیک های اختصاص داده شده ممکن است در زمانهای خاصی به صورت مقطعی اضافه گردد.

1در تمام گروههای گاربری به جز گروه اساتید، با اتمام حجم مندرج در گروه کاربری، دسترسی به اینترنت به طور کلی قطع خواهد گردید و کاربر تنها قادر خواهد بود از سایت های داخل دانشگاه استفاده نماید.

دفعات مشاهده: 8657 بار   |   دفعات چاپ: 788 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
Student Assistant
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .